•  
 • Cytat 2

  - Podpis

   
 • Cytat 3

  - Podpis

   
 • Cytat 4

  - Podpis

   
 • Cytat 5

  - Podpis

   
 

Jak zrobić wysokiego koka? Zainspiruj się!

Jak zrobić wysokiego koka, który będzie pięknie się prezentował, a przy tym będzie praktyczną i trwałą fryzurą? Wysokie upięcie, wbrew pozorom, wcale nie jest trudne w wykonaniu – wystarczą podstawowe akcesoria fryzjerskie oraz garść inspiracji.

Kok – niezależnie od tego, czy upięty nisko czy wysoko – jest prawdopodobnie jedną z najbardziej uniwersalnych fryzur. Pasuje w zasadzie każdemu i w subtelny sposób dodaje kobiecości, podkreśla urodę oraz stylizację. Może być fryzurą na specjalną okazję, ale również upięciem na co dzień – tu w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń, jedynym może być nasza własna wyobraźnia.

Jak zrobić wysokiego koka? Praktyczne wskazówki

Jak zrobić wysokiego koka? Wszystko zależy od naszej wizji – możemy zdecydować się na prostą fryzurę, ale też bardziej wymyślne upięcie albo też pozornie niedbałą stylizację, która jednak stworzy kompletną całość.

Nasza wizja powinna być spójna z okazją i stylizacją, w której zamierzamy wystąpić. Warto również wziąć pod uwagę długość i rodzaj naszych włosów – najmniej akcesoriów do wysokiego koka będzie potrzebnych w przypadku włosów długich, natomiast przy kosmykach półdługich, prawdopodobnie nie obędzie się bez wsówek, spinek czy wypełniacza do koka.

Wysokie upięcia są niezwykle praktyczne oraz wygodne – zwłaszcza w upalne lato. Dodatkowo, optycznie wyszczuplają twarz. Gładki i ciasny kok będzie idealnym uzupełnieniem eleganckich stylizacji, podobnie jak kok objętościowy, który uważany jest za znakomitą fryzurę wieczorową. Z kolei luźny kok jest idealny rozwiązaniem na nieformalne wyjścia.

By zrobić wysokiego koka, musimy zgromadzić potrzebne akcesoria, czyli m.in. gumki do włosów, wypełniacze, wsuwki, spinki, ewentualne ozdoby. Nie obędzie się bez szczotki do włosów, grzebienia czy też kosmetyków utrwalających fryzurę, zwłaszcza lakieru do włosów.

Wysoki kok – kilka inspiracji

Jak zrobić wysokiego koka? Wiele zależy od okazji – czy ma być to fryzura na wielkie wyjście, czy też stylizacja codzienna – do pracy lub na spotkanie w gronie przyjaciół. Od tego zależna jest ogólna koncepcja fryzury i jej wykończenie.
Najpopularniejszymi wysokimi kokami są:
    • kok angielski,
    • kok na wesele,
    • wysoki, luźny kok.

Kok angielski jest chyba najbardziej klasycznym kokiem. Upinany wysoko, na czubku głowy – za pomocą zwykłej gumki lub wypełniacza do koka. Ten rodzaj fryzury charakteryzuje się równomiernym rozłożeniem włosów, co w efekcie tworzy jednolitego i gładkiego koczka.

Kok na wesele to kolejny przykład wysokiego upięcia, jednak tu nie ma jednej konkretnej stylizacji, bowiem ten rodzaj koka może być gładki, luźny, urozmaicony ozdobnymi spinkami lub warkoczem. Zwykle też jest bardziej efektowny niż kok francuski.

Wysoki, luźny kok tylko z pozoru wygląda niedbale. Można go stworzyć na wiele sposobów, a do podstawowej wersji wystarczy użyć gumki, którą owiniemy pasma przy okazji robienia końskiego ogona.

Pytanie „jak zrobić wysokiego koka”, jest w zasadzie pytaniem, na które nie ma jednej i słusznej odpowiedzi. Warto zatem nieco poeksperymentować ze swoimi włosami, by odnaleźć upięcie, które w możliwie najlepszy sposób podkreśli naszą urodę.